Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

Moje miasta

 

Moje życie nierozłącznie wiąże się z dwoma miastami. Co ciekawe nazwy obu tych miast zaczynają się na tę samą literę. Jaka to litera? Nie A, nie B, ale T. tak moje miasta to: Tuchola i Toruń.

W Tucholi urodziłam się i wychowałam. Tam rozpoczęłam moją edukację. Najpierw było ognisko przedszkolne na ulicy Ogrodowej. Moja nauczycielka z przedszkola pani Irena Raca opiekowała się 10-osobową grupą dzieci – ja byłam wśród nich.

Potem uczęszczałam do Szkoły Podstawowej nr 1 im. KEN na ulicy Szkolnej. Tam między innymi byłam przez 7 lat przewodniczącą klasy. Zaś w ósmej klasie miałam zaszczyt być przewodniczącą szkoły. W szkole podstawowej rozpoczął się mój romans z matematyką. W dużej mierze była to zasługa mojej matematyczki pani Lidii Osińskiej. To ona zaraziła mnie bakcylem „matmy”. W ósmej klasie zajęłam trzecie miejsce w olimpiadzie matematycznej na szczeblu wojewódzkim.

Dalej przyszła kolej na Liceum Ogólnokształcące im.Bartłomieja Nowodworskiego. Tu również miałam przyjemność być przewodnicząca szkoły, jak i klasy. Zaś moja przygoda z matematyką rozwinęła się jeszcze bardziej, bowiem uczęszczałam do klasy o profilu matematyczno-fizycznym. Tu również udało mi się dojść do finału Opis: Toruń jakiego nie znacie - zachód słońca - widok na lewy brzeg Wisły - Toruń Kluczyki - luty 1993wojewódzkiej olimpiady matematycznej.

I tu zaczęła się moja przygoda z drugim moim miastem – Toruniem. Rozpoczęłam studia na wydziale matematyki w UMK w Toruniu. Zakochałam się w pięknym mieście i w … pewnym chłopaku, i … od ładnych paru lat jestem mieszkanką ślicznego grodu Kopernika. Zaś moje córki mogą o sobie powiedzieć, iż są toruniankami.